נעים להכיר!

יובל בארי מטפל במוזיקה מוסיקה טיפול רגשי נפשי סטודיו אולפן הקלטות מתבגרים נוער ילדים מבוגרים פסיכולוג פסיכולוגי

מטפל מוסמך במוזיקה (MA) משנת 2013, מפיק, יוצר מוזיקלי ואבא ל- 4.

הזיכרון הראשון שלי עם מוזיקה הוא מגיל 4, בו המצאתי מילים לשירים והייתי רוקד ומדקלם אותם. בגיל 5 התחלתי ללמוד פסנתר בסגנון קלאסי, לימוד שנמשך ברצף עד גיל 15.

גדלתי בתל אביב לאמא רופאה ואבא מהנדס. בסוף היסודי הייתי בתוכנית למחוננים בארצות הברית (כיתה ה-ו- שליחות מחקר של אימי), ובתיכון למדתי בבית ספר להנדסאים, בו פרוייקט הגמר שעשיתי היה בניית מסד נתונים ממוחשב לבית חולים כבגרות בטכנולוגיה. גדלתי בסביבה מאוד ריאלית ומוכוונת חשיבה.

יחד עם זאת, לאורך חיי העולם הריאלי לא סיפק לי מענה שלם, ותמיד חיפשתי משהו נוסף שימלא את החלל הפנימי.

בגיל ההתבגרות (15) פניתי ללימודי גיטרה, ובמקביל הקמתי עסק עצמאי כ- DJ. רכשתי ציוד הגברה ותאורה, ״פלטת״ DJ והייתי מבלה שעות על גבי שעות בהקשבה ומיון מוזיקה – האזנה לסגנונות שונות, בחירת שירים שריגשו אותי, ארגונים וצריבם לדיסקים. הייתי מתקלט בבר מצוות, מסיבות למבוגרים, ובעיקר לבני נוער בגילי באירועים פרטיים ואף במועדונים בתל אביב ( TLV, קו מילניום) ובאילת (הספירל). במהלך היום למדתי פיזיקה ותכנתתי, ואחה״צ ובלילות הייתי כל כולי במוזיקה.

יובל בארי מטפל במוזיקה דיג׳יי תקלוט טיפול תרפיה 

בגיל 18 התגייסתי לצבא ושירתתי בחיל הים בסטי״לים. בתקופה זו בה המוזיקה הייתה רדומה יחסית אך בשנת השירות האחרונה התחלתי ללמוד לנגן על חלילים מהמזרח – הנאי הערבי והבנסורי ההודי.  לאחר השירות  להודו ושם למדתי באינטנסיביות מוזיקה הודית קלאסית. כשחזרתי לארץ נרשמתי ללימודי מוזיקה בבית הספר למוזיקה מהמזרח במוסררה שבירושלים במקביל לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. בהמשך סיימתי בהצטיינות תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות באונ׳ באר שבע. במקביל ללימודים כל הזמן המשכתי לעשות מוזיקה: הנחתי סדנאות מוזיקה לאנשי הייטק, בתי ספר, ותגלית ובמקביל הייתי מנגן באירועים וחבר בכמה הרכבים, בניהם הלהקה ״יותם וחברים״. להאזנה למוזיקה של יותם וחברים לחצו כאן.

קורות חיים מקצועיים

בסיום התואר הראשון עבדתי כרכז של הוסטל של נוער בסיכון. במקביל ניהלתי הפרוייקט המוזיקלי בשם ״מנגנים ביחד״ – הרכב של סטודנטים יהודים וערבים שהוקםעל ידי האוניברסיטה וארגון בית הלל כדי לחבר ולגשר בין תרבויות דרך מוזיקה. היו לנו כמה הופעות בדרום בניהם במועדון החלוץ 33 בבאר שבע וביום הסטודנט.

בשנת 2011 המשכתי ללימודי תואר שני (MA) בטיפול במוזיקה אותו סיימתי בהצטיינות. את עבודת הגמר (תזה) כתבתי בנושא של זרימה פנימית (Flow) וכיצד היא מושפעת ומתעצמת באילתור משותף במוזיקה בקרב אנשים שאינם מוזיקאים.

במסגרת הלימודים עשיתי סמינר קליני בבית ספר של ילדים עם קשיים נפשיים (הדסים של בית אקשטיין), ופרקטיקום קליני (500 שעות טיפול תחת הדרכה) במרכז לבריאות הנפש שלוותה, שם ערכתי טיפולים פרטניים וקבוצתיים והייתי חלק מצוות המחלקה. בהמשך עשיתי ההתמחות הקלינית (960 ש׳ טיפול תחת הדרכה) בגן תקשורת של ילדים על רצף האוטיסטי בו היו טיפולים פרטניים, קבוצתיים, והדרכות הורים. על כולם קיבלתי הדרכה מקצועית אינטנסיבית.

אחרי הלימודים טיפלתי במרכז טיפולי ״שילובים״ בכפר נטר – שם עבדתי עם ילדים, הורים וקבוצות בצוות רב מקצועי. במקביל, בשנים אלו עבדתי בכמה בתי ספר באזור מגורי, בניהם מעגן מיכאל, מעגנים, ודרך למרחב – בית ספר לילדים בעלי קשיי קשב וריכוז ולקויות למידה מורכבות במסגרת בית אקשטיין. טיפלתי גם בפנימייה של בני נוער דתיים במרכז הארץ – שם שילבנו הרבה הפקה מוזיקלית למוזיקה שנכתבה בטיפול כחלק מהתהליך. 

לאחר מכן הקמתי קליניקה פרטית שבה אני מלווה מבוגרים, מתבגרים, ילדים והורים. בנוסף לשיחה ופסיכותרפיה אני משלב בטיפול עבודה עם אולפן הקלטות, תהליכי יצירה, דיג׳יי והפקה. עבדתי כספק של קופ״ח כללית (כבר לא) ושל משרד הביטחון (עדיין) בליווי של אנשים שחוו שכול ואובדן משפחות שכולות שחוו אובדן (ילדים ומבוגרים), ובאופן פרטי עם אנשים שמתמודדים עם קשיים נפשיים, חרדה, דיכאון וקשיים בתפקוד.

לאורך השנים הנחיתי קבוצות טיפוליות במוזיקה לגיל ה-3, לניצולי שואה ולמתמודדים בבריאות הנפש והעברתי סדנאות והרצאות בכנסים מקומיים ובינ״ל. 

אני מאמין בשילוב שבין מילים לתהליכי יצירה ובהתקרבות של האדם לעצמו דרך המרחב הטיפולי.

כשאני פוגש אדם הוא תמיד במרכז ואני לא מחזיק באג׳נדה ידועה מראש – כל אחד הוא יחיד ומיוחד. 

לקריאה וצפיה בקליניקה לטיפול במוזיקה לחצו כאן. 

בנוסף לטיפול לעולם לא הפסקתי ליצור, וכיום אני עובד על מופע ואלבום ראשון שלי, המשלבים צלילים אקוסטיים עם ביטים וצלילים אלקטרוניים. במקביל ליוויתי כמה אמנים בתהליכי הפקה של המוזיקה שלהם.  באמצעות התהליך האישי שלי כמוזיקאי יוצר אני לומד את הערך העצום שיש בהתעמקות בתהליכי יצירה: ביטוי אישי ורגשי, חיבור עצמי, תחושת סיפוק והעצמה, וחיבור בין החלקים השונים של העצמי לכדי יצירה שלמה אחת. תהליכי יצירה משלבים השראה והגשמה בעולם המציאות והם עובדים גם מבלי ״לדבר על הדברים״. 

כיום אני ממשיך ללמוד מהמוזיקה ומהעולם כדרך חיים, מלווה אנשים בתהליכים טיפוליים ומוזיקליים, ואב נוכח לארבעת ילדי. 

הסטודיו-קליניקה ממוקמת בפרדס חנה-כרכור (ליד זכרון יעקב, חדרה, קיסריה, ישובי אלונה – 10 ד׳ מכביש 6). 

אשמח להיפגש

סדנה סדנא חוויה עומק אחר אחרת מוזיקה מוסיקה מוזיקלי חיבור גיבוש התפתחות

כאן אפשר להשאיר פרטים ליצירת קשר!

יובל בארי מטפל במוזיקה לוגו נוסף טיפול במוסיקה
היי, רוצים להתעדכן ביצירות ופלייליסטים חדשים שיוצאים?
סדנאות ומאמרים חדשניים בטיפול במוזיקה?
מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלי, אשמח לשמור איתכם על קשר!
(אי-חפירה מובטחת, יוצא מקסימום אחת לשבועיים)